2018. gada labākie restorāni pasaulē

Jau vairāk nekā 16 gadus virtuves eksperti, žurnālisti un restorānu īpašnieki tiekas, lai noskaidrotu labākās ēšanas iestādes, veidojot 50 pasaules labāko restorānu topu. Šajā sarakstā aplūkosim desmit labākos 2018. gada restorānus. Restorānus, kur ieteicams rezervēt galdiņus vairākus mēnešus iepriekš, lai varētu tur baudīt maltītes…

10. Osteria Francescana (Modena, Itālija)

Džeza ietekmēta virtuve. Tradicionālie ēdieni ir pilnīgi unikāli, pateicoties šefpavāra kreativitātei un 180 EUR vērtajam maltītes komplektam. Lai gan cena ir augsta, šķīvju porciju izmēri nevar lepoties ar tādu pašu augstumu.

9. El Celler de Can Roca (Žirona, Spānija)

Skaistajā Gironā šo ļoti slaveno restorānu 1986.gadā dibināja trīs brāļi (šefpavārs, someljē un desertu speciālists). Tas ir bijis vislabākais pasaules restorāns 2013. un 2015. gadā, bet 2018. gadā tas atrodas devītajā pozīcijā. Vidējās maltītes izmaksas ir 200 EUR. Lai iegādātos tapas un alu, ieteicams doties citur.

8. Mirazur (Mentona, Francija)

Chef Mauro restorāns Calogreco, kas pazīstams ar savu mežu, kvinojas risotto, ir arī novērtēts ar tā drosmīgajiem ēdieniem ar izsmalcināto noformējumu. Tīrs gastronomijas baudījums pieejams no 110 EUR par komplektu.

7. Eleven Madison Park (Ņujorka, Amerikas Savienotās Valstis)

Pirmais Ņujorkas restorāns no šī topa pieder Šveices šefpavāram ar trīs zvaigznēm. 2017. gadā viņš ieņēma pirmo vietu šājā pašā topā. Par spīti tam, ka šogad tas atrodas dažas vietas zemāk, tā kvalitāte nav kļuvusi sliktāka. 250 EUR vērtais iepazīšanās komplekts liks jums saņemt tikpat vērtu kvalitāti!

6. Gaggan (Bangkoka, Taizeme)

Šis labākais Āzijas restorāns savas durvis vaļā vēris 2010. gadā. Tas ir zināms arī kā labākais pasaules restorāns Indijas virtuves ziņā. Lai pārvar[ētu klientu valodas barjeras, tā ēdienkarte sastāv nevis no vārdiem, bet gan emocijikonām. Bet Gaggan restorāns būs atvērts vairs tikai pāris gadus, 2020. gadā tas slēgs savas durvis, lai izveidotu jaunu restorānu Japānā. Cerams, ar tikpat lieliem panākumiem un atpazīstamību!

5. Central Restaurante (Barranco, Peru)

Viens no šefpavāra mērķiem ir godināt Peru bioloģisko daudzveidību un piedāvāt ēdienus no sauszemes un jūras, sajaucot gaļu un jūras veltes, izmantojot maz zināmas sastāvdaļas. Vairākus gadus pēc kārtas tas ir ieguvis labākā Peru restorāna titulu. Vidējā maltītes cena? 100 EUR.

4. Maido (Lima, Peru)

Maido restorānā, šefpavārs apvieno Japānas un Peru tendenču sajaukumu, ļaujot iepazīt Nikkei virtuvi. Ēdienkarte, galvenokārt, sastāv no jūras veltēm. Īpaši gards ir zivju hotdogs.

3. Arpege (Parīze, Francija)

Netālu no Rodinas muzeja, Arpège, slavenais šefpavāra Alaina restorāns Passard (3 zvaigznes), šogad ir pakāpies krietni augstāk. Cenas ir arī ievērojami augstas. Apmēram 390 EUR par iepazīšanās komplektu!

2. Mugaritz (Errenterija, Spānija)

Pavārs uzņem savus klientus vecā lauku mājā un piedāvā ēdienu izvēles, kas ir diezgan dārgas, bet pavisam noteikti atmiņā paliekošas. Šajā vislabāk novērtētajā Spānijas restorānā tiek piedāvāta basku virtuve, kurā teicami tiek apvienotas kalnu un jūras garšas.

1. Asador Etxebarri (Atksondo, Spānija)

Lielisks sniegums no Spānijas, kas ir vienīgā valsts, kurai izdevies izvieto trīs restorānus pasaules labāko desmitniekā. Arī šeit ēdienkarte apvieno sauszemes un jūras garšu apvienojumu. Par spīti tā problēmām ar likumu, kas liedz restorānam darboties. tas turpina priecēt klientus ar izciliem ēdieniem. Restorānu vada pašmācītais šefpavārs, kura liellopa gaļas ēdieni ir zināmi tālu aiz Spānijas robežām.

No Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *