Labākie restorāni Tallinā

Vegan restoran V

Lai gan šis ir vegānu restorāns, tas ir iecienīts arī starp gaļēdājiem. Patiesībā tas ir tik populārs, ka iepriekšēja rezervācija ir diezgan svarīga. Tādi ēdienkartes piedāvājumi kā, piemēram, pikants tofu ar kvinoju vai kartupeļiem un pikanti zirņi ar cepeškrāsnī ceptiem saldajiem kartupeļiem un tahini mērcinodrošina ļoti sātīgu maltīti. Ēdienkartes izvēles iespējas nav plašas, bet toties viss ir ļoti kvalitatīvs. Tāpat kā lielākā daļa vecpilsētas uzņēmumu, Vegan Restoran V atrodas skaistā vecā ēkā, kas izceļas ar krāsainu fasādi un laukiem atbilstošu iekšējo apdari.

Kompressor

Viens no vecpilsētas klasiskajiem restorāniem, Kompressor ir specializējies saldo un sāļo pankūku gatavošanā, kas ir tik garšīgas, ka ir diezgan apgrūtinoši apstāties pie vienas, un to piedāvājums ir gandrīz trīsdesmit dažādas variācijas. Ar vienkāršu un neuzkrītošu ārējo apdari, kā arī tā pamata interjeru, Kompressor restorānu var diezgan viegli nepamanīt, jo tas ir gandrīz blakus daudzām lieliskām pusdienu vietām, taču tā garšīgie ēdieni un lieliskās cenas padara to ļoti populāru starp vietējiem iedzīvotājiem – tik ļoti, ka atrast brīvu galdu bieži vien ir izaicinājums. Labākās pankūkas Tallinā!

Tchaikovsky

Tchaikovsky tika nosaukts par Tallinas labāko restorānu un 2013. gadā ieguva vairākus nacionālos apbalvojums, tāpēc šis restorāns ir ļoti ieteicams jebkuram pilsētas viesim. Šī vieta neliek vilties, kurā šefpavārs Vladislavs Djatšuks  piedāvā izsmalcinātu franču un krievu virtuves apvienojumu, rūpīgi izstrādājot ēdienus ar šādām delikatesēm- sīpolu zupa ar garšvielām, marinēti sīpolu un rudzu maizes grauzdiņi vai grauzdēta zivju fileja ar krustnagliņām no Härjanurme saimniecības ar vēršu konfeti un fenheļa-olīvu mērci. Īpaši labas izvēles iespējas piedāvā šīs divas opcijas – degustācijas ēdienkarte un jaunā ēdienkarte par godu komponista Čaikovska 175. dzimšanas dienai.

Kohvik Must Puudel

Kohvik Must Puudel sevi pozicionē vairāk kā kafejnīcu, nevis restorānu, taču būtu žēl to ignorēt kā vietu priekš  pusdienām, vakariņām vai pat brokastīm, jo ​​šī iestāde piedāvā daudz karsto ēdienu ar zupām, salātiem. Tāpat arī pieejamas opcijas veģetāriešiem un vegāniem. Arī deserta ēdienkarti ir vērts aplūkot, jo īpašu uzmanību pievēršot zilā siera saldējumam. Interjers ir ļoti krāsains un dzīvīgs, un mazliet dīvains ar dažādiem interjera elementies, kuros jūtamas modernisma vēsmas. Kafejnīcai pieejama arī iekšpagalma terase.

Restorāns Ö

Restorāns Ö piedāvā saviem klientiem jaunu un brīnišķīgu ziemeļvalstu virtuves pieredzi; vakariņas ir kā mazs stāsta vēstījums. Restorāna galvenie šefpavāri uzskata, ka ir nepieciešams izmantot labākās vietējās un pārējo Ziemeļvalstu sastāvdaļas, tādēļ viņu sadarbība notiek ar mazajiem ražotājiem un lauksaimniekiem. Sezonas produkti un senās pārtikas gatavošanas metodes – kad vecā klasika tiek rekonstruēta jaunā veidā, rezultāts ir lielisks, jo porcijas izskatās gluži kā no žurnālu vākiem, kurā katrai detaļai ir nozīme.

Restorāns CRU

Iedvesmojoties no Tallinas vecpilsētas vēsturiskās atmosfēras, restorāna Cru mērķis ir panākt līdzsvaru starp klasisko un moderno virtuvi, padarot jebkuru šinī restorānā izbaudīto kulinārijas pieredzi patiesi neaizmirstamu. Tā divas galvenās istabas ir atjaunotas saskaņā ar sākotnējiem 15. gs. ēkas plāniem, radot autentisku viduslaiku sajūtu. Restorāna galvenais šefpavārs Dmitrijs Haljukovs  2015. gadā Lionā pārstāvēja Igauniju Bocuse d’Or finālā, kas arī tiek sauktas par šefpavāru olimpiskajām spēlēm. CRU šefpavārs Pavels Gurjanovs bija ieguvis titulu “Gada pavārs  2013”  un tāpat arī ieguva pirmo vietu Baltic Culinary Star kausa izcīņā.

No Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *