Valstis ar vislabāko gastronomiju. I daļa

“The World Travel Awards” katru gadu nosaka labākās pasaules valstis gastronomijas ziņā, un kopš 2012. gada Peru katru gadu ir topa augšgalā. Esam apkopojuši sarakstu ar desmit valstīm, kurās jūs atradīsiet vislabāko ēdienu un attiecīgi labākos restorānus un kafejnīcas, kas ir labs iemesls, lai izvēlētos nākamo ceļojuma galamērķi. Apskatīsim pirmās piecas valstis, kuru restorānus ir grēks neapmeklēt!

Peru

Peru ir pirmajā vietā kopš 2012. gada, kas ir pamatotu iemeslu dēļ. Valsts kulinārijas bagātība sāka kļūt populāra otrās tūkstošgades sākumā, kad ceviche tendences sasniedza Rietumeiropu un Amerikas Savienotās Valstis. Blakus ceviche, jūs Peru restorānos atradīsiet arī slaveno “aji de gallina”, vistas zupu nedaudz pikantā buljonā, rellenas- kartupeļu biezenis, kas pildīts ar gaļu, sautēts pannā, zivis neskaitāmos dažādos stilos u.c. Ēdieni Peru ir ļoti veselīgi, ļoti dažādi un ļoti garšīgi! Peru ļaudis arī lepojas ar savu ēdienu, un viņiem ir taisnība- tā ir valsts, kurā var atrast vislabākos empanādus, kuri ir gatavoti cepeškrāsnī , bet nav cepti, pretēji ierastajai Karību jūras piekrastes praksei.

Japāna

Japāņu virtuve ir visnotaļ izņēmuma kārtā, pateicoties tās daudzveidībai, kvalitātei un veselīgumam. Ja Latvijā jau vairākus gadus bauda suši, latvieši parasti nezina citas japāņu dārgumus, piemēram, Tonkatsu, kraukšķīgu cūkgaļu ar mērci, koroke kroketes vai žāvētās medūzas. Bet tradiocionāli japāņu virtuve sastāv no rīsiem vai gohan, kas tiek servēti atsevišķi mazā bļodā. Piedevas bieži vien sastāv no zivīm, marinētiem dārzeņiem un dārzeņiem, kas vārīti buljonā. Tradicionāli dažādi aromatizēti ēdieni tiek servēti atsevišķi vai arī tie tiek sadalīti uz viena šķīvja, izmantojot, piemēram, lapas. Atšķirībā no citām valstīm, ēdienu pagatavošanā eļļas izmantošana ir diezgan minimāla, kas padara šo virtuvi par īpaši veselīgu.

Indija

Tāpat kā Ķīnā, Indijā ir tikpat tradicionālo recepšu, cik reģionu – un to ir ļoti daudz. Indijas dienvidu un Kašmiras gastronomijas nav salīdzināmas, un lielākā daļa Indijas restorānu Latvijā piedāvā ēdienus, kas tradicionālās receptes sajauc ar Rietumu cerībām, tādējādi tas atrodas tālu no reālās pieredzes, kāda jums būtu Indijā. Šīs valsts ēdieni ir diezgan lielā mērā ietekmēti no reliģijas, sevišķi Hindu. Sevišķi slavenas ir Indijas garšvielas, no kurām visplašāk tiek lietoti tumeriks, čili pipari, koriandrs, melnā sinepju sēklas un ķiploks. Bet katram Indijas reģionam ir savs populārākais raksturīgais garšvielu maisījums. Visvairāk izmantotā gaļa ir vistas gaļa.

Taizeme

Starp “Pad Thaï”, zaļo kariju, “tīģera asarām”, sarkano kariju vai lāmu, taju gastonomija ir vienkārši fantastiska. Kaut arī ļoti bieži diezgan pikanti, taju ēdieni ir viena no opcijām, kura ir viena no baudāmākajām, braucot uz šo skaisto valsti (starp pasakainām ainavām, apbrīnojamajiem tempļiem un to, ka tur viss ir diezgan ekonomisks). Tāpat kā pārējās populārākajās gastronomijas valstīs, Taizemē gatavojot ēdienu, liela uzmanība tiek pievērsta detaļām- krāsai, tekstūrai, izmantoto sastāvdaļu labajām īpašībām, kā arī aromātiskai garšai.

Malaizija

Malaizijas gastronomiju veido daudzas tautas, piemēram, javānas, ķīniešu, indiešu vai holandiešu, jo īpaši tāpēc, ka senāk tā bija starp Eiropas kolonijām. Jūs atradīsiet daudz dažādu veidu rīsu, daudz piparu, buljonus un zupas, mājputnu un jūras veltes, un jo īpaši – ļoti labi sagatavotus dārzeņus. Ir vērts izmēģināt malaiziešu kariju (ko viņi uz vietas sauc par “Gulaï”), kas ir brīnišķīgs, kā arī Nasi Ambang, kas ir vistas gabaliņi ar marinētiem čaulgliemjiem vai Nasi Kerabu, kas izgatavoti ar zilajiem rīsiem!

No Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *