Valstis ar vislabāko gastronomiju. II daļa

Pirmajā rakstā apskatījām piecas valstis, kuras ir atzītas par pasaulē “garšīgākajām”. Turpinām šo “The World Travel Awards” apskatu ar otro daļu no top desmitnieka. Dažas valstis var jūs pārsteigt!

Amerikas Savienotās Valstis

Kaut arī šeit ir radusies lielākā daļa no pasaulē pieejamā “junk food”, ASV ir arī dažas interesantas tradicionālas receptes, kas ir ļoti garšīgas. Izņemot Argentīnas tautas, neviens nezina, kā grilēt gaļu tik labi, kā to dara amerikāņi, un arī viņu vīns sāk kļūt kvalitatīvs, neriskējot pavadīt nākošo nakti ar kuņģa sāpēm. Viņu intensīva lauksaimniecība ļauj viņiem iegūt kvalitatīvus augu produktus, kas varbūt ir mazāk garšīgi, nekā tie, kurus mēs audzējam Latvijā, bet vismaz tie vēl eksistē. Pateicoties Eiropas un Meksikas ietekmēm, ASV gastronomija ieguva arī daudz plašākas variācijas, un ar tik plašu teritoriju un to atkārtotiem imigrācijas viļņiem jūs praktiski varat atrast neierobežotu garšu un pārtikas produktu klāstu visā valstī.

Francija

Jau gadiem ilgi franču pārākums gastronomijā ir neapstrīdams. Tik ļoti, ka 2010. gadā tas tika iekļauts UNESCO nemateriālo kultūras materiālu sarakstā. Vispārējā franču kaislība uz ēdienu, to dažādība un pasaulē vislabāk zināmo ēdienu kvalitāte- tas viss kalpo par paraugu pasaules ēdienu kritikas stundām. Viszināmākā ir franču meistarība attiecībā uz vīnu un sieru, no kurienes arī nāk pašas ekstravangātākās variācijas. Francija ir nemainīgi nozīmīga pasaules gastronomijas dalībniece, un tās receptes un ēšanas paradumi plaši tiek kopēti un piekopti visā pasaulē. Un tā ir taisnība, ka cilvēki Francijā ēd labi, pateicoties salīdzinoši veselīgajiem produktiem.

Itālija

Vai tiešām ir nepieciešams minēt itāļu ēdienu? Patiesībā, tas ir ļoti daudzveidīgs un neaprobežojas tikai ar picu un pastas stereotipiem. Itālijas ziemeļu daļā ir iespēja izmēģināt lieliskas zivis, bet dienvidu daļa ir slavena ar jēra gaļas ēdieniem, kas garšo tā, kā nekur citur pasaulē. Itālija patiešām ir viena no valstīm, kurā jūs varat baudīt labāko ēdienu pasaulē. Un valsts, kurā ir iespējams baudīt īstu mājās gatavotu mocarellu, nevis tā rūpniecisko kopiju, kuru mēs parasti atrodam lielveikalos un kurai tikpat kā nav garšas.

Ķīna

Kā zināms, milzu teritorija piedāvā bezgalīgi daudz dažādu recepšu. Ir tūkstošiem ēdienu, kas Latvijā nav zināmi standartizētā ķīniešu pārtikas piedāvājuma dēļ. Ķīna piedāvā daudz dažādu garšu tiem, kas vēlas atklāt jaunus ēdienus – un nebaidās pasūtīt porcijas, nezinādami, kas īsti tiek piedāvāts. Īpašas pieminēšanas vērta ir Uiguru virtuve, kas ir absolūti fenomenāla.

Spānija

Spāņi ir slaveni ar mazliet pārāk daudz olīveļļas lietošanu visos ēdienos, taču tie ir radījuši arī lielisku ēdienu. Piemēram, viņu tradicionālā maize, kas ir mērcēta ar ķiplokiem un tomātiem, lai piešķirtu tai oriģinālu garšu. Spāņiem ir arī sena cūkgaļas gatavošanas tradīcija, un viņi ir atraduši oriģinālus veidus, kā sagatavot cūkgaļas ēdienus, piemēram, šķiņķus un fuet desas, kas pēdējos gados arvien vairāk iekaro arī latviešu gaumi. Šajā valstī arī ir ieradums savā ēdienā lietot daudz rīsu, un viņiem ir vairāk nekā simti dažādu veidu, kā tos pagatavot, tādēļ noteikti vajadzētu apsvērt iespēju kādreiz to visu pamēģināt Spānijas restorānos.

Un kā ar jums? Vai jums bija iespēja apmeklēt valsti, kurā ēdiens atstāja tik spilgtas emocijas, ka tās vēl joprojām ir atmiņā? Lūdzu, dalieties savā pieredzē ar mums komentāru sadaļā!

No Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *