8 labākās pastas dažādos Itālijas reģionu restorānos

Kā zināms, makaronu jeb pastu dzimtene ir Itālija. Šī ir valsts, kurā makaronu formu dažādība ietver garas formas, īsas formas, caurules, plakanas formas un loksnes, miniatūras formas priekš zupām, pildītus makaronus, kā arī īpašas atsevišķā reģionā iecienītas dekoratīvas formas. Kopumā tās ir 310 dažādas makaronu variācijas. Tādēļ tas nav pārsteigums, ka katrā Itālijas reģiona restorānā jūs varat atrast kaut ko savādāku. Apskatīsim mazliet tuvāk dažas pastas variācija.

Arrabbiata Penne Lacijas reģionā (Roma)

Šī recepte ir romiešu izcilības ēdiens. Tas, kas reģionā tiek gatavots, kad nav ideju par to, ko ēst – kā tas ir lielāko daļu laika. Penne arrabbiata patiešām ir ļoti vienkārši gatavojams, jāizmanto makaroni, tomāti, pipari, ķiploki… un tas arī viss. Romieši mīl šo ēdienu, jo tas ir līdzīgs viņiem- karsts un pikants. Starp citu, itāļu valodā arrabbiata nozīmē “dusmīgs”.

Kalabriešu penne Kalabrijā

Dodamies uz Itālijas dienvidu malējo reģionu, kur parasti ir silts gan ārpusē, gan šķīvjos. Šeit ierastas ir pastas, kuras jauc kopā ar olīvām, tunci un anšoviem, ar melnajiem pipariem. Porcijas, kurām piemīt raksturs. Gluži tāpat kā reģiona iedzīvotājiem spazzolini elettrici opinioni IT.

The trenette al pesto Ligurā (Dženovas reģions)

Šajā reģionā tika izgudrota pesto mērce, iedvesmojoties no dienvidu franču specialitātes “Pestou”, kas izgatavota no bazilika, ķiplokiem, parmigiano, olīveļļas un priežu sēklām. Sajauciet to kopā un sasmalciniet to līdz brīdim, kad iegūstat zaļu mērci, kas garšo debešķīgi, un sajauciet to ar trenette pastām- garām plakanas formas pastām, kas ir nedaudz līdzīgas tagliatelle. Pievienojiet dažus kartupeļus un dažus dārzeņus un esat gatavi baudīt vienu no labākajām Ligūrijas reģiona specialitātēm.

Tortelli cremaschi Lombardijā (Milāna)

Savādi, bet Milānas un Bergamo pusē cilvēki nav pārāk traki saistībā ar makaronu izstrādājumiem. Tas, kam viņi dod priekšroku, ir risotto, gorgonzola vai jebkas, kas saistās ar cūkgaļu. Bet par spīti tam, makaronu mīļotājiem apmeklējot šī reģiona restorānus nenākas ciest badu. Starp vietējiem ēdieniem ir neliels brīnums, ko sauc par Tortelli cremaschi- tie ir ravioli pildīti ar cepumiem, šokolādi, vīnogām un daudzām labām lietām, kas tiek pagatavotas ar eļļu un parmezāna sieru. Pat ja šis garšu sajaukums izklausās nedaudz dīvains, to izmēģinot var tikai sasniegt pozitīvas emocijas, jo tas patiešām ir ļoti garšīgi (lai gan tas nav pats labākais un ieteicamākais variants jūsu svaram!).

Lazanja Emilia-Romaņā (Boloņa)

Rūpniecības uzņēmumi ir pārmantojuši šo recepti, lai to padarītu par saldētu ēdienu, kas jāsilda mikroviļņu krāsnī, bet Itālijā lazanja ir tradicionālo ēdienu klasika. It īpaši reģionā, kas atrodas ap Boloņu, kur lazanjas importēja arābu migranti.

Pasta alla norma Sicīlijā

Makaroni, baklažāni, saulē žāvēti tomāti, sāļā ricotta- visas Sicīlijas garšas var atrast šajā tipiskajā receptē no Katanijas apkārtnes. Jāpiemin, ka šis ēdiens kalpo par pagodinājumu cienījamam Sicīlijas mūzikas komponistam Vincenzo Bellini un viņa šedevram “La Norma”.

Agnolotti alla piemontese (Turīna)

Agnoletti ir mazi pelmeņi (pildīti ravioli), kas pildīti ar gaļu, dārzeņiem (spinātiem) un sieru no Turīnas un tās apkārtnes. Dažādos reģionos dažreiz klāt tiek piedāvātas trifeles.

Malloreddus pecorino Sardīnijā

Malloreddus ir tipiska Sardīnijas pasta, kas ir līdzīgi gnoči garšas ziņā. Parasti tos pasniedz ar mērci no kazas siera, kas ir reģionam ļoti raksturīgi, un ēdiena gatavošanas beigās pievieno safrānu rimozione peli.

Labu apetīti!

No Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *